Ir vērts pievienot burtiski pāris ēdamkarotes miltu, un jau iznāk “slinks” garšīgs pīrāgs. Es bieži gatavoju līdzīgu ēdienu no kāpostiem, bez miltiem, iznāk garšīgs sacepums.
Ja neesat gatavojuši, iesaku, ja arī jūs gatavojat šādi, labprāt atgādināšu recepti.
Cepot kāpostus, dabiskie cukuri dārzeņos karamelizējas, radot saldenu un dziļu garšu. Šī karamelizācija piešķir kāpostiem bagātīgu un patīkamu garšu, kas izceļas vairāk nekā, piemēram, vārot. Tāpat to ārējā daļa kļūst viegli kraukšķīga, kas kontrastē ar mīkstāku un sulīgāku iekšpusi. Šī tekstūru dažādība padara ēdienu patīkami daudzveidīgu.
Kad kāposti tiek cepti ar taukvielām, piemēram, sviestu vai eļļu, un pievienoti garšvielas, rodas umami garša, kas papildina kopējo garšas profilu un padara ēdienu vēl baudāmāku.
Tāpat šo ēdienu ir viegli pielāgot pēc garšas, pievienojot dažādus garšaugus, garšvielas vai citas sastāvdaļas, piemēram, ķiplokus, sīpolus vai bekonu. Tas ļauj dažādot ēdienu, atbilstoši personīgajām vēlmēm (mana recepte gan ir bez gaļas)!
Es smalki sagriežu kāpostus, nedaudz sarīvēju burkānus un pievienoju nedaudz sāls.
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk
Tevi noteikti interesēs
- Pieredzējuši dārznieki janvārī sēj šīs puķes: ja nokavēsiet, dobēs tās tās sāks ziedēt ar krietnu novēlošanosby Laura Blūma
- Kā pasargāt tomātus no vēsām naktīm un rīta miglām – pieejami risinājumi no vecmāmiņas pierakstu blociņaby Anete Vītola
- Klajā nākuši lieli jaunumi saistībā ar latviešu leģendāro komponistu Raimondu Pauluby Laura Blūma